З  вдячністю  за  Перемогу!

16.07.19

 

 

З  вдячністю  за  Перемогу!

 

За ініціативи керівництва Глухівської районної ради та районної державної адміністрації, громадської ветеранської організації та  при підтримці Товариства сприяння обороні України 5  та 8 травня  відбувся автопробіг, приурочений Дню Великої Перемоги у Другій світовій війні.

 

 

          Стартував автопробіг в с. Сопич біля меморіалу загиблим односельцям та пам’ятника невідомому солдату, відбувся мітинг. – Пам`ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче - життя. І сьогоднішній наш автопробіг – це можливість зустрітися і віддати данину поваги і шани живим учасникам бойових дій, донести молодому поколінню сувору правду про страшну війну, вшанувати пам'ять полеглих воїнів, - зазначили  у своїх виступах голова районної ради  Олексій Ткаченко та перший заступник голови Глухівської райдержадміністрації Володимир Картавий.

         Сопицький сільський голова Василь Ушачов зосередив увагу присутніх, що у 1943-му саме з Потапівки та Сопича розпочалися визвольні бої за Глухівщину, а вчитель історії місцевого НВК Олена Мацак поділилася спогадами, які вдалося зібрати і зберегти, сопичан - свідків тих страшних воєнних років. Продуктовий набір та квіти було передано єдиному в селі ветерану Івану Дем’яновичу Босому.

Хвилиною мовчання і покладанням живих весняних квітів присутні на мітингу дорослі і школярів шанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни.

Другою зупинкою було село Бачевск, де разом з ветераном Другої світової війни Іваном Кириловичем Мамаєм, було відкрито пам’ятний знак на честь Героя Радянського Союзу, уродженця села, Олексія Євстахійовича Трибунського. Вшанували пам'ять загиблих односельців на меморіалі Слави хвилиною мовчання і покладанням квітів.

Село Вільна Слобода пишається своїм земляком Героєм  Радянського Союзу  І.Е. Анісименком. Сільський голова Олександр Яловенко розповів учасникам автопробігу про величний подвиг партизана. Учасники автопробігу відвідали меморіальний комплекс в селі та поклали квіти.

Завершальним  заходом 5 травня стали урочистості в селищі Есмань, де відбувся загально-районний захід до дня Перемоги.

8 травня автопробіг стартував від могили Героя Радянського Союзу В.Г.Жеребцова, який загинув під час звільнення сел. Сопич та Бачівськ від фашистів.

 

 

 

В селі Фотовиж було відкрито пам’ятний знак Герою Радянського Союзу Г.А. Лущенко, уродженцю с. Барановка. Учасники заходу відвідали меморіали Слави цих сел, де голова сільської ради Володимир Зінаков надав довідку про героїчні подвиги односельчан.

Наступним пунктом автопробігу стало   с.Суходол, де разом з учнями Суходільського НВК відбувся мітинг до дня Великої Перемоги. Вчитель історії   Бобожко Ю.В. розповів про односельців, які приймали участь у війні та стали героями і прикладом для нащадків.

Завершенням стали заходи в с. Уланово та Комарівка. Разом з учнями Уланівського НВК та жителями учасники автопробігу вшанували пам'ять загиблих.Відвідування «Партизанської землянки », ще раз нагадало які важкі випробування випали на долю нашого народу.

Неможливо переоцінити подвиг людей, що захищали нашу землю в роки Другої Світової війни.  Всі наближали Перемогу: своїм подвигом на фронті, в тилу ворога будучи в підпіллі та партизанських загонах, працею для забезпечення армії, на заводах по виготовленню боєприпасів, в госпіталях у всіх сферах суспільного життя. Перемога  була  одна на всіх, але дуже дорогою ціною.  Ми маємо пам’ятати  тих хто був закатований в концентраційних таборах, хто був  відправлений до Німеччини, дітей що пізнали війну своїми дитячими  відчуттями, батьків що не дочекались своїх дітей з фронту, сиріт війни.

 

 

Голова Глухівської районної ради Олексій Ткаченко наголосив про «…необхідність пам’ятати, якою  страшною ціною було заплачено  за Перемогу. Глухівщина втратила понад 11 тисяч своїх жителів. Через  28 років буде100 річчя Перемоги і саме сьогоднішні учні вже будуть дорослими людьми та наскільки вони зуміють зберегти славу Перемоги залежить те, в яких заходах приймають участь».

 

Головна

Дата последнего изменения этого узла 29.05.2019