БІБЛІОТЕЧНИЙ ТУРИЗМ

02.10.19

Головна

 

БІБЛІОТЕЧНИЙ ТУРИЗМ.

Побачення на даху бібліотеки? Все можливо, якщо ви у Варшаві!
Глухівська центральна районна бібліотека розпочинає нову рубрику "Віртуальні подорожі бібліотеками світу".Сьогодні ми помандруємо до Польщі.
Будівля бібліотеки Варшавського університету відразу впадає в очі. Вона спроектована архітекторами Мареком Буджинським і Збігнєвом Бадовським і введена в експлуатацію в 1999 році. Об'єкт має поверхню понад 60 тисяч квадратних метрів, з чого під колекцію бібліотеки відведено 40 тис. кв. м з можливістю подальшого розширення на наступні 10 тис. кв. м. Будівля університетської бібліотеки може зберігати до 5 мільйонів томів і відповідає всім вимогам, яким повинна відповідати сучасна бібліотека XXI століття.
Бібліотека складається з двох частин - головного будинку і фронтального. Поєднані вони між собою скляним коридором. У варшавській пам'ятці створені ідеальні умови для зберігання літератури, а також для її вивчення.

 


У проекті зачаровує зв'язок між природою і передовими технологіями.
Сама будівля чудово вписалася в пейзаж району Повісле, біля підніжжя Skarpa Warszawska (набережна Варшави). Головний фасад м'яко вигнутий в дугу. Фасад будівлі творять високі книги 7 метрів заввишки. Перша з них демонструє нотний запис, друга - математичний. Наступні сторінки відкритих книг демонструють відомі фрази на санскриті, івриті, арабській, грецькій, старослов’янській мовах.
Фасад виконаний з бронзи і мідної бляхи з світло-зеленим відтінком. Це було використано для додання відчуття величі фасаду, оскільки зелень, як колір земної вегетації, рослинності і краєвиду асоціюється з Раєм і надією на «життя вічне».
Для користувачів доступний перший поверх. Читачі можуть користуватися літературою без співпраці з бібліотекарем або заповнення заявок, що дуже зручно. Серед стелажів розташовані робочі місця на декількох осіб або індивідуальні. Також можна орендувати окрему кабінку, куди не проникає шум, і насолодитися вивченням тієї чи іншої книги в повній самоті й тиші.

Чудовий сад у бібліотеці Варшавського університету.

 


Архітектура об'єкту, крім виконання головної функції - в цьому випадку бібліотечної – використовуються ще як гігантський стелаж під зелень. На даху бібліотеки розміщено верхній сад з площею понад 2000 м2, який складається з кількох менших садів, які різняться кольорам, формою та атмосферою. Вони з'єднані між собою струменями водних каскадів. Золоті, срібні, карміново-трояндові і зелені частини саду поєднуються пішохідними стежками, мостами і альтанки, що накривають стежки. Цей незвичайний міні-парк визнаний одним з найефектніших у всій Європі. Тут можуть відпочивати всі бажаючі, тому мешканці Варшави з задоволенням заглядають сюди, щоб розслабитися в оточенні чудових рослин і насолодитися життям сповна.
Кожному відвідувачу надається унікальна можливість помилуватися на гарно оформлені композиції з живих рослин, що викликають захват. Тут же можна відвідати терасу з оглядовим майданчиком, звідки відкривається надзвичайно гарний вид на столицю Польщі. А крізь скляний дах туристи люблять заглядати всередину бібліотеки.
Галерея польського плакату
Під час відвідування бібліотеки Варшавського університету можна заглянути в чудову галерею польського плакату. Тут представлені унікальні повоєнні афіші, серед яких є цінні і надзвичайно рідкісні. Експозиція складається з семи тисяч назв. Тут можна побачити і фірмові, і політичні, і театральні плакати. Особливу увагу привертають афіші, приурочені до тієї чи іншої події. Кожен гість галереї може придбати собі плакати, виконані відомими художниками-графіками з Польщі.

Бібліотека Варшавського університету - це сучасне і цікаве будівля. Чудова колекція літератури не залишить байдужим нікого з любителів посидіти за книжкою. Це єдина сучасна будівля у Варшаві, куди хочеться неодноразово повернутися тільки для того, щоб оглянути її з справжнім задоволення.
У 2000 році будівля бібліотеки Варшавського університету була удостоєна першої премії Асоціації польських архітекторів, як найгарніша громадська будівля,здана в експлуатацію у 1999 році.

Більше інформації про цю унікальну бібліотеку ви дізнаєтесь, прочитавши статтю письменниці Анни Багряної "Бібліотечний туризм" в газеті "Культура і життя" №31 - 33 за 16 серпня 2019 року на сторінках 8 - 9. Саме цей номер надійшов сьогодні до читальної зали нашої бібліотеки.

Головна

Дата последнего изменения этого узла 11.09.2019