Через війну вели дороги…

24.06.19

Головна

 

 

Через війну вели дороги…

 

10 травня в концертній залі районного будинку культури вшанували пам’ять героїв-визволителів у роки Другої світової війни, поринувши у спогади очевидців та учасників тих кривавих та в той же час героїчних подій.

День Перемоги – вистражданий, завойований. Священний день. Бо до перемоги у 1945 році були поразки й відступи 1941 і 1943 років, було відчайдушшя й страх, переломні події, коли ми вижили, вистояли і піднялися. Давно відлунали канонади тих грізних боїв, давно рвучкі вітри розтанули у мареві часу. І тільки все героїчне, людяне й велике на довгі віки зберігає пам’ять народна.

 

 

Дві години хроніки ключових битв Другої світової війни, факти стійкого героїзму та фатальних помилок не залишили байдужими присутніх у гладацькій залі. Зворушили до сліз спогади ветеранів – учасників запеклих боїв за визволення Києва, Одеси, Севаспотоля, Москви, Сталінграду, Ленінграду, битви на Курські дузі, Корсунь-Шевченківської, Яссько-Кишинівської та Берлінської операцій. Згадали і три роки окупації Глухівщини: кровопролитний Чернівський бій, мужність народних месників – партизанів та підпільників, й довгоочікуваний день визволення. Музичним доповненням історичних фактів стали воєнні пісні, які давно ввійшли в наше життя, слова яких ми знаємо досконало і без яких не уявляємо 9 травня. Вони лунали у виконанні солістів районного будинку культури Олександра Ланіна, Анни Левади, Олександра Єгорова, Катерини Нетечі, Ігоря Шума, Світлани Максимчук-Макаренко, Володимира Соломенного, Аліни Коваленко, народного аматорського вокального ансамблю народної пісні (керівник – Олексій Хіман), соліста Березівського центру культури і дозвілля Сергія Єрохи.  Атмосферу воєнного часу створювали виступи учасників народного амаорського молодіжного театру «Пілігрим» (керівник – Ірина Ільясова), народного аматорського ансамблю танцю «Кроки» (керівник – Вікторія Сазонова) та дитячого хореографічного колективу (керівник – Крістіна Сазонова).

 

 

Пам'ять – це наша совість, наша гордість і наш біль. Ціле покоління перервавшихся життів, покоління нездійснених мрій і сподівань - вони залишилися на полі бою і в нашій пам′яті…

 

 

Довгий список наших земляків-героїв свідчить про мужність, відвагу, саможертовність українського народу. Вони герої-визволителі усього світу.

Наші ветерани – останні свідки довгої запеклої війни. Час невпинно зменшує їх ряди. Але незважаючи ні на що, пам'ять про наших захисників має зберегтися на довгі роки, на всі наступні покоління.

Головна

Дата последнего изменения этого узла 29.05.2019