Особливості поновлення строку для прийняття спадщини

02.10.19

Головна

 

 

 

 

 

 

Особливості поновлення строку для прийняття спадщини

 

Право на спадкування мають особи за законом, або особи, що визначені у заповіті. У випадку, якщо заповіт відсутній,визнаний недійсним, спадщину неприйнято або є відмова від спадщини за заповітом, а також якщо заповіт не охоплює все майно – то право на спадкування отримують спадкоємці за законом в порядку черговості. У Цивільному Кодексі України є Книга шоста, котра посвячена правовому регулюванні спадкування в Україні.

Існує 5 черг спадкування, які закріплені у статтях 1261-1265 Цивільного Кодексу України. Наступна черга спадкоємців за законом одержить право на спадкування тільки в тому випадку, якщо попередня черга відсутня, усунена від спадкування, відмовилась від спадкування, або не прийняла спадщини.

Строки на прийняття спадщини

Стаття 1270 Цивільного Кодексу України встановив строк прийняття спадщини шість місяців, котрий починається з часу відкриття спадщини. Також дана стаття визначає, що часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Якщо спадкоємець протягом цього строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Продовження строку на прийняття спадщини

У випадку, якщо спадщина вважається такою, що не прийняти у зв’язку з закінченням строку для її прийняття – цей строк можна поновити. Для цього потрібна письмова згода всіх спадкоємців, які прийняли спадщину вчасно. Якщо буде наявна згода всіх спадкоємців, тоді спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.

Проте, бувають випадки коли згоду получити неможливо і інші спадкоємці чинять супротив? Так чинне законодавство стоїть на стороні особи, яка пропустила строк на прийняття спадщини. Статус особи, що пропустила строк не прирівнюється до статусу особи, що відмовилася від спадщини. Саме тому, у статті 1272 Цивільного Кодексу України вказано, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Підстави для продовження строку прийняття спадщини

Виходячи з трактування 1272 статті Цивільного Кодексу України поважна причина для пропущення строку прийняття спадщини має бути об’єктивною, непереборною і складати істотні труднощі для спадкоємця для прийняття спадщини. Отже, ці правила застосовуються у випадку, коли: спадкоємці мали перешкоди для подання заяви на прийняття спадщини; ці обставини визнаються судом поважними. Узагальнивши судову практику судів про розгляд справ про продовження строку для прийняття спадщини можна зробити висновок, що в основному, поважними вважаються такі причини:

· тривала хвороба спадкоємця;

· умови праці, що пов’язані з тривалим закордонним відрядженням;

· перебування на службі у складі Збройних Сил України;

· перебування за кордоном, що пов’язане з неможливістю покинути країну перебування, до прикладу, ув’язнення.

Однозначно можна відповісти, які підстави точно не будуть вважатися поважними, у разі неприйняття спадщини у визначений законом строк:

· юридична неграмотність та необізнаність;

· подання заяви про прийняття спадщини не за місцем її відкриття, а за місцем проживання спадкоємця;

· короткотривала хвороба;

· надмірна зайнятість на роботі;

· тяжкий матеріальний стан;

· незнання про смерть спадкодавця.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

 

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:

Шосткинський місцевий центр – 41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94

Глухівське бюро правової допомоги – 41400,м. Глухів, вул. Шевченко, 4. тел.(05444) 7-07-20, (05444) 7-07-12

Кролевецьке бюро правової допомоги – 41300, м. Кролевець, вул. Грушевського, 19. тел. (05453) 9-52-47

Середино-Будське бюро правової допомоги – 41000, м. Середина-Буда, вул. Троїцька, 2. тел. (05451) 7-10-62

Ямпільське бюро правової допомоги – 41200, смт. Ямпіль, бульвар Ювілейний, 1. тел. (05456) 2-20-50

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.

Головна

Дата последнего изменения этого узла 29.05.2019