«Ти вічний біль – Афганістан».

02.10.19

Головна

 

 

«Ти вічний біль – Афганістан».

 

Щорічно 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. В цьому році пам’ятна дата приурочена 30-ій роковині виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році.
«Ти вічний біль – Афганістан». Так називалася година пам’яті, яка проводилась в Глухівській центральній районній бібліотеці спільно зі студентами першого курсу професійно – педагогічного коледжу ГНПУ ім.О.Довженка.

 


Перед учасниками заходу своїми спогадами зі сльозами на очах поділилися Анатолій Коптієнко, воїн 108 Багранської мотострілкової дивізії, який виконував інтернаціональний обов’язок в Афганістані в 1982 – 1984 роках та Алла Гайдук, яка з вересня 1987 року до моменту виведення військ служила начальником ревізійного відділу 40-ї армії. Свої розповіді вони підтверджували документальним фільмом тих далеких часів. 
Так, солдат війни не обирає. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями – вони свято вірили керівництву своєї держави і в те, що їх допомога дуже потрібна на афганській землі. Через цю безглузду війну пройшли майже 700 тисяч осіб. І серед них 30% - українці. Звання Героя Радянського Союзу було присвоєно 72 військовослужбовцям, з них – 12 українцям. 15 тисяч вояків загинуло. Не повернулося додому в Україну 3360 українців, багато хто залишився інвалідами з понівеченим тілом і душами. 
В Глухові на сьогоднішній день живих залишився 91 афганець, в Глухівському районі – 52. Ніна Шубнікова, заввідділом обслуговування Глухівської ЦРБ, звернула увагу на книгу Василя Пістренка «Рани Афгану», яка присвячена землякам –афганцямГлухівщини. 
Ветеран 668 ракетного полку 43 Гвардійської Смоленської, орденів Суворова і Кутузова IIступеня ракетної дивізії, яка базувалась на території Сумщини ( Ромни, Глухів, Охтирка, Лебедин) Микола Жмурко розповів про героїзм і мужність наших солдат і офіцерів, які виконували свій інтернаціональний обов’язок далеко від батьківщини на Кубі в 1962 році при розв’язанні Карибської кризи.
Ми не повинні забувати про тих, хто був учасником бойових дій на території інших держав, і тих хто поліг на сході України, захищаючи її цілісність в наші дні. Присутні вшанували всіх полеглих хвилиною мовчання.

Головна

Дата последнего изменения этого узла 29.05.2019