Сійся, родися, жито, пшениця, всяка пашниця!

16.07.19

Головна

 

 

Сійся, родися, жито, пшениця, всяка пашниця!

 

У дні новорічно-різдвяних свят лунають Україною колядки і щедрівки, у яких люди прославляють  народження  Сина Божого, бажають одне одному щасливого Нового року. Вже традиційно, в ці святкові дні, на Глухівщині  проходить районний фестиваль «Щедрий вечір, добрий вечір!», мета  якого – відродження, збереження та популяризація традицій проведення свят зимового циклу.

11 січня в приміщенні районного будинку культури  яскраво і колоритно представили колядки, щедрівки, обрядові дійства аматори сцени  14 клубних закладів району, а саме Есманьського МБК, Уланівського, Некрасівського, Полошківського, Студеноцького, Сопицького, Уздицького, Вільнослобідського, Баницького,  Перемозького, Суходільського сільських будинків культури, Семенівського і Чернівського сільських клубів та народний аматорський ансамбль народної пісні районного будинку культури.

Учасників та гостей фестивалю зі сцени привітала заступник голови Глухівської районної ради Галина Стороженко, побажала всіляких гараздів, яскраво провести свята, а учасникам фестивалю - творчого натхнення та гарного виступу.

Перед глядачами, які завітали того дня до районного будинку культури, розгорнулося незабутнє святкове дійство, яке примусило забути про буденні справи і поринути у чарівний світ народної творчості. Кожна з обрядових пісень прославляла людину праці. Колядники та щедрувальники бажали господарям щастя, здоров’я, багатого врожайного року. Приємно, що поруч з дорослими виступали  молодь і діти, і це є підтвердженням тому, що народні традиції зберігаються і передаються з покоління в покоління.

 

 

За давнім  народним звичаєм колядникам та щедрувальникам віддячували солодощами та смачними дарунками. Всі учасники отримали дипломи за відродження, збереження народних звичаїв, обрядів, традицій і популяризацію фольклорного мистецтва у Глухівському районі. Нагородження провела начальник відділу культури, молоді і спорту Ольга Горбачова, яка  висловила сподівання, що на Василя та Маланки  колядки і щедрівки, рясні посівання з найкращими побажаннями пролунають у кожній оселі нашого району.

 

 

Світлі почуття і піднесений настрій виніс із фестивалю кожний, хто побував на ньому.

Головна

Дата последнего изменения этого узла 29.05.2019