Презентація книги.

16.07.19

Головна

 

 

Презентація книги.

 

Шостого грудня, саме в День Збройних сил України, глухівський поет Валентин Коваленко в Глухівській районній бібліотеці презентував свою книгу «100 віршів небайдужого і ні одного про кохання чи красу природи».
Народився В. Д. Коваленко в с. Дубовичі Глухівського (а нині – Кролевецького) району в 1943 році. Жив та працював біля 20 років в органах правосуддя в Донецькій області, після чого переїхав до Глухова. Займався адвокатською практикою.
Свій перший вірш написав в 15 років, та серйозно взявся за перо в зрілому віці. В 2000 році вийшла в світ його перша збірка «Поезія життя», яка включила понад 150 віршів.
Тематика його поезій різнобічна – і політична, і патріотична, і історична, і лірична і, навіть, гумористична.
Крім цього, його вірші друкуються в літературних альманахах «Українська хвиля», «Злато стремя», «Славянские колокола», «Літературний Глухів», на шпальтах місцевих газет.
Валентин Коваленко - член літературно – мистецького об’єднання «Сіверщина».
Валентин Дмитрович постійний учасник поетичних вечорів в бібліотеці.

 


Про поезії з нової книги схвально відгукнулися відомі українські письменники Брати Капранови, коли їм на зустрічі в бібліотеці в грудні 2017 року В. Коваленко передав свої твори: «Ми були приємно вражені віршами. Висока поетична техніка, образність, висока нота громадянської лірики одразу привертають до себе увагу читача. Теми, що піднімає Валентин Коваленко, актуальні, але не заяложені, доходять до серця і розуму. Ідеї надихають на боротьбу за майбутнє України. Історичні алюзії та узагальнення дарують певність у глибокому народному корінні цієї поезії. Впевнені, що вірші Валентина Коваленка потрібні сьогодні українському читачеві».
Презентуючи свою книгу, В. Коваленко перш за все звернув увагу своїх шанувальників на героїчно – патріотичну тему, тему мужності сучасних захисників України.
Декламуючи вірші про своїх пращурів, щоб передати справжню суть розкулачення, голодоморів 1933, 1947 років, Валентин Дмитрович демонстрував світлини з домашнього фотоальбому, деякі були 1928 року.
Читали вірші автора і друзі та колеги по перу. А місцевий композитор Марія Федорівна Воропай заспівала пісні на слова В. Коваленка, які ввійшли в її збірку пісень.
Для користувачів бібліотеки Валентин Коваленко подарував три книги.

Головна

Дата последнего изменения этого узла 29.05.2019