Презентація збірки пісень Марії Воропай «Мелодії серця і душі»

16.07.19

Головна

 

 

Презентація збірки пісень Марії Воропай «Мелодії серця і душі»

 

Напередодні свого 77-річчя від  дня народження  Марія  Федорівна Воропай, глухівський самодіяльний композитор,  в міському територіальному  центрі презентувала виданням омріяної збірки пісень під назвою «Мелодії серця і душі». Тираж книги - 100 екземпляр. Видана вона за матеріальної підтримки міського відділу культури Глухівської міської ради.

 

 

У пісенному доробку Марії Воропай більше 60 пісень різної тематики: про Україну, Сумщину, Глухівщину, захисників вітчизни, вчителів, ліричні та інші пісні. Більшість з них створені на слова глухівських поетів.

Років 15 тому жінка  і  думать не думала, що до неї прилетить музична муза, і вона розпочне створювати пісні. Все розпочалось з легкої руки її меншої, нині на жаль, покійної сестри Олександри, яка попросила написати пісню до Дня волонтерів. Марія Федорівна написала слова (бо ж свого часу закінчила Ленінградський  гуманітарний університет культури), підібрала мелодію і народився її первісток «Пісня про волонтерів».

2008 рік приніс М. Воропай  велику біду – інсульт, паралізацію руки, ноги, відібрало мову. «Невже це кінець?» - думала жінка. «Ні, я ще гратиму і співатиму!».  Пришкандибала Марія Федорівна на город на милицях, стоїть – любується як гарно буяє картопля. І раптом - їй чується мелодія на слова Миколи Гурця: «Десь під сонцем Італії ми за щастям причалюєм. Розквітають конвалії  у твоєму селі…».  І вона співає, співає на весь голос і танцює, кружляє у вальсі. І тут чує – «Машо?». Це її чоловік погукав. Розкрила вона очі – Ні, це їй привиділось!.. Милиці, голосу немає. А так хотілось ще хоч трошки не повертатися в реальність… І ось саме з того дня почала вона потроху брати в руки баян, розробляти пальці, голос, записувати ноти. І її здоров’я пішло на поправку. ЇЇ вилікували музика, поезія і велике бажання створювати пісні. В районній бібліотеці на безкоштовних курсах по програмі «Бібліоміст» освоїла комп’ютер і програму для запису нот і протягом  10 років читала вірші та створювала пісні.

 

 

          На  презентації   Марія Федорівна з великим натхненням виконала до 20 своїх пісень. В цьому їй допомагали  друзі - волонтери. Потім були привітання, побажання, квіти… Поетеса Тамара Роднова присвятила їй вірш, Валентина Панасенко, учасник аматорського ансамблю народної пісні Глухівського районного будинку культури, виконала для Марії Федорівну пісні. Її привітала друзі на чолі з Тамарою Павлівною  Александренко, директором  Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні»,  а Ніна Іванівна Покорна запропонувала організувати хор волонтерів, щоб вивчити всі пісні Марії Воропай та разом співати їх на святах.

 

 

        Бажаємо, щоб ця збірка пісень стали в нагоді колективам і учасникам художньої самодіяльності, учителям музики. Нехай  її музичні твори  звучать на концертах, фестивалях, нехай радують серця палких шанувальників пісні. Це буде найкращою насолодою для композитора, найкращим подарунком для неї. Її друзі залишили в книзі відгуків привітання для М. Воропай. Ось одне з них – від Валентини Федорівни Поцелуєвої: «Мария Фёдоровна! Не болеть, не стареть, не тужить и до 99 лет дожить. Оставаться самой красивой среди красивых и долго – долго выглядеть на все 100%. Долго соответствовать нежным и добрым словам, которые начинаются как и Ваше имя «Мария» - оставайся милой, милосердной и мудрой».

Головна

Дата последнего изменения этого узла 29.05.2019