Відкрито пам’ятний знак видатному земляку.

17.07.19

Головна

 

 

Відкрито пам’ятний знак видатному земляку.

 

У селі Дунаєць відкрито пам’ятний знак видатному українському історику, архівісту, етнографу, фольклористу, поету, композитору, музикознавцю Миколі МАРКЕВИЧУ.

«Глухівщина пишається своїми відомими людьми, імена яких прославили рідний край. Серед таких особистостей - Микола Андрійович Маркевич, один із яскравих представників української історіографії, який народився у селі Дунаєць. І сьогодні  на його маленькій батьківщині відкриваємо пам’ятник, висловлюючи велику шану і повагу д митцеві», - відзначив перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Картавий  під час урочистостей.

Микола Маркевич  був знайомий з Тарасом Шевченком. і у 1847 р. поклав на музику на вірш Великого Кобзаря  «Нащо мені чорні брови». Шевченко присвятив Миколі Маркевичу вірш «Бандуристе, орле сизий».

«Бандуристе, орле сизий,
Добре тобі, брате:
Маєш крила, маєш силу,
Є коли літати.
Маєш крила, маєш силу,
Є коли літати» – ці слова вірша викарбувано на пам’ятнику.

На великому значенні цієї події для села у своїх виступах наголосили Дунаєцький сільський голова Віталій Мартиненко та голова ветеранської організації села Дунаєць Віталій Василько, який був ініціатором встановлення пам’ятного знаку видатному земляку. У свою чергу В.Василько висловив слова подяки керівництву району за допомогу в реалізації даного проекту, адже з районного бюджету на увіковічення пам’яті видатного земляка виділено 40 тисяч гривень. Автором пам’ятного знаку відомому дунайчанину, який встановлено на подвір’ї місцевого навчально-виховного комплексу, став глухівський скульптор Геннадій Матюхін.

Почесне право відкрити пам′ятний знак було надано представникам молоді села Дунаєць - Наталії Скоропад та Євгену Старченку. Після відкриття пам’ятник освятив настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Олександр.

 

 

Участь в урочистостях з нагоди відкриття пам’ятного знаку відомому українцю взяли депутати Глухівської районної ради Тетяна Савенко і Василь Кацалап.

Головна

Дата последнего изменения этого узла 29.05.2019