Гучний акорд фестивалю

16.07.19

Головна

 

 

Гучний акорд фестивалю

 

Обласкане колискою,

Напоєне з криниць,

Звітує серце піснею

З глибинки – до столиць.

Так влучно сказав у вірші про пісенний талант земляків Микола Єроха. Підтвердженням «пісенної» аксіоми поета стали теплі музичні привітання аматорських колективів Глухівщини у рамках районного фестивалю «Зорі над Клевенню», фінальний акорд якого прозвучав 21 липня на території Семенівської сільської ради. Свою творчість тут продемонстрували творчі колективи з Дунаєцького СБК, Полошківського СБК, Некрасівського СБК, Семенівського СК та Калюжанського ОДР.

 

 

За традицією у фойє будинку культури відбулось знайомство з  рукотворними перлинами народних умільців – виставкою декоративно-ужиткового мистецтва. На що тільки не здатна фантазія та умілі руки майстрів! Милували око вишиті хрестиком рушники, ікони, сорочки умільців із села Полошки- Ганни Топтун, Олени Володської, Ольги Володської, змушували відчути всю глибину душі роботи Єфросинії Ляшенко (с. Семенівка), барвисті вишивки Олени Кузнець (с. Дунаєць), вироби з бісеру Стремоухової Юлії (с. Семенівка), Мирошниченка Тимофія (с. Калюжне), Альони Гагіної (с. Некрасове), поробки за технікою квілінг Мирошниченко Юлії (с. Калюжне), оригінальні вироби з дерева Олександра Волкова (с. Дунаєць), рамки для фото Юлії Мехедок (с. Дунаєць). Вразили присутніх роботи Лариси Гаврильченко і її вихованців з Дунаєцького НВК: вироби з бісеру, роботи за технікою декупаж, аплікації з природніх матеріалів, вироби з холодного фарфору, картини з фетру, розвиваючі книжки для малят тощо. Приємно було оглядати і роботи учасників гуртка «Бісеринка» Некрасівського НВК під керівництвом Наталії Фоменко: ляльки-мотанки, вироби з бісеру та ін.

 

 

Після презентації виставки на присутніх чекала насичена музичними номерами фестивальна програма. На початку заходу звучали найщиріші вітання від Семенівського сільського голови Надії Кебець, керуючої апаратом Глухівської райдержадміністрації Олени Харченко та начальника відділу культури, молоді і спорту Глухівської райдержадміністрації Ольги Горбачової.

Глухівщина славиться мистецькими здобутками. Сьогодні тут вміють берегти і примножувати славні традиції роду, як джерело натхнення отчого краю. Цю істину підтвердив творчий аматорський колектив Некрасівського СБК. Колоритно звучали патріотичні пісні у виконанні народного аматорського фольклорного колективу «Червона калина», керівник Ігор Шкурін, вокального чоловічого квартету, сімейного дуету – Катерини і Тетяни Сергієнко, любов до отчого краю продемонструвала і Анна Смоля в авторському вірші. Сміялися від душі разом з вокальними дуетами - Валентини Рахно та Світлани Олійник, Анастасії Бондаренко та Івана Кебця.

 

 

Не менш оригінальною була фестивальна програма Полошківського СБК. Щирими оплесками глядачі зустрічали народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Любава», учасниць дитячого вокального ансамблю, Аліну Володську. Зі сльозами на очах присутні сприймали пісні про нелегкі події на Сході країни у виконанні Наталії Щастної, Надії Пустинник та Світлани Володської. Знайшлося місце на святі і для щирого гумору. Бурхливі оплески, як нагороду, отримали талановиті актори – Анна Семерня, Сергій Роговиць та Надія Пустинник. Доповнив програму виступ танцювального колективу «Епатаж».

Привітно і щиро зустрічали на сцені аматорів із села Семенівка, поціновувачів народної творчості - вокальний ансамбль «Вербиченька», натхненних, романтичних і співочих Оксану Сергієнко, Ларису Калішевську та Діну Мостову. Хвилинки сміху подарували глядачам учасники драматичного гуртка.

 

 

Творчо наповненим і цікавим став виступ аматорського колективу Дунаєцького СБК. Приємно було почути пісні на слова і музику Ігоря Печеного, місцевого автора, у виконанні народного аматорського жіночого вокального ансамблю «Журавка». Музичні твори про українське село, його побут і людей присутні сприймали з особливим захватом. Свою творчість продемонстрували і вокальне тріо «Полісяночка», вокальний ансамбль «Юність», вокальне тріо «Акварель», юний декламатор Аня Лоцман, романтична Анна Куценко. Доброю несподіванкою став виступ Дмитра Тищенка з авторською піснею.

Фінальний акорд прозвучав гучно.Відрадно, що традиції фестивалю поглиблюються з кожним роком, народне мистецтво – живе, яке відроджується, як колос із зернини, і переходить із покоління в покоління.

Головна

Дата последнего изменения этого узла 29.05.2019