Зустріч з письменником Ю. Сбітнєвим

17.09.18

Головна

 

 

Зустріч з письменником Ю. Сбітнєвим

В Глухівській центральній районній бібліотеці 18 липня відбулася зустріч з членом Національної спілки письменників України Юрієм Сбітнєвим.

В цей день до бібліотек завітали не тільки глухівські літератори, представники місцевої влади, а й багато користувачів та шанувальників творчості Ю. Сбітнєва. Бо це людина – легенда. В свої 86 років він справжній життєлюб, працює з подвійною енергією, має невичерпний запас творчих ідей, володіє особливим краєзнавчим даром. Декілька років тому Юрій Миколайович презентував в нашій бібліотеці книгу «Тайны родного Слова». Це авторське бачення великого твору Древньої Русі «Слово о полку Ігоревім».

За творчого життя Юрій Сбітнєв проявив себе як прозаїк, поет, драматург, історик. Він був знаний як «співак сибірської Півночі», написав про неї понад двадцять книг, виданих стотисячними тиражами й перекладених багатьма мовами світу. Юрій Сбітнєв – автор численних радіо й телепередач, сценаріїв до трьох художніх фільмів.

Народився письменник в Росії. З кінця 80-х років по 2013 рік постійно проживав в селі Талеж Чеховського району недалеко від Москви. За духовною грамотою  Ярослава Мудрого, Княжий Луг, що розташований між Талежом і Бершовим, був заповіданий Святославу, потім перейшли ці місця Олегу Святославичу. З тутешніх місць вийшов князь Ігор Ольгович. Це знайшло відображення в «Слові о полку Ігоревім». Тому  ще підлітком Юрій Миколаевич проникся історієї тих часів.

Та його життя тісно пов’язане з Чернігово-Сіверським краєм, бо корінням він  із Новгород-Сіверська, де кілька століть жили його предки. Зараз письменник проживає  в місті Чернігові.
Історією «Слова ...» і Київської Русі автор не просто цікавиться, а ретельно вивчає майже сімдесят років. Останні чотири десятиліття прозаїк присвятив вивченню літописної спадщини Стародавньої Русі. Ця праця завершилася написанням роману-дилогії «Великий князь» та «Великая княгиня». Саме про ці твори йшла розмова Юрія Миколайовича з присутніми на творчій зустрічі в бібліотеці.

У першій книзі розповідається про благовірного князя Чернігівського  та Київського Ігоря. Князь боровся з міжусобицями  російських князів і чимало постраждав. Своєю мученицькою смертю Ігор спокутував гріх розбрату між князями, братами по вірі. Дія роману відбувається в першій половині XII століття. У 2017 році відзначається 870 років пам'яті великого князя Київської Русі, зарахованого до лику святих. Книга читається жваво і захоплююче.

Історичний роман «Велика княгиня» є продовженням дилогії «Великий князь. Гімном жінці - матері, захисниці, войовниці  називає цей  твір письменник Юрій Сбітнєв. Головна героїня роману - княгиня Болеслава Святославівна, в хрещенні - Марія, яка народилася в Новгороді-Сіверському, де, як стверджує письменник, велика княгиня Болеслава, і створила шедевр світової літератури - «Слово о полку Ігоревім..!

Спілкування з письменником відбулось в теплій, родинній атмосфері.

Головна

Дата последнего изменения этого узла 20.05.2018