Бібліотечні уроки.

17.09.18

Головна

 

 

Бібліотечні уроки.

 

Працівники Глухівської  центральної районної бібліотеки восени, як завжди, розпочинають цикл бібліотечних уроків для студентів-першокурсників  та учнів старших класів навчальних закладів м. Глухова.

Ніна Шубнікова, завідувач відділом обслуговування, розповідає про історію заснування однієї з найстаріших бібліотек України (в цьому році  бібліотека має вже 227 років від дати  її створення!), про структуру закладу,правила користування, бібліотечний фонд, послуги для користувачів. Іміджем бібліотеки є те, що тут діє постійний виставковий зал, де глухівчани та гості міста можуть представляти свої вироби декоративно-ужиткового мистецтва. За програмою «Бібліоміст» користувачі в читальній залі безкоштовно користуються Інтернетом.

 

 

Бібліограф Ніна Бойко, як правило, ознайомлює з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки: алфавітним та систематичним каталогом, систематичною картотекою журнальних та газетних статей, краєзнавчою картотекою, різними тематичними картотеками, розповідає про довідкові видання, які будуть потрібні учням та студентам. Це енциклопедії, довідники, словники. Саме словникам був присвячений черговий бібліотечний урок, який проводився для студентів професійно – педагогічного коледжу ГНПУ ім. О. Довженка 11 групи за спеціальністю «Дошкільна освіта». Студенти докладно дізнались про структуру філологічних і термінологічних  словників, а саме – словників української мови в 11 томах за редакцією І. К. Білодіда,  в чотирьох томах за ред. Б. Д. Грінченка, різними виданнями тлумачних, орфографічних, словників іншомовних слів, перекладними словниками, словниками синонімів, омонімів, наголосів, фразеологічних зворотів, словниками з філософії, фізики, хімії, екології та багатьох інших. Зі студентами за допомогою мультимедійної презентації були проведені практичні завдання з пошуку значення того чи іншого слова, фразеологічного звороту.

 

 

Знання  структури довідково – бібліографічного апарату  бібліотек стануть в нагоді  не тільки тим, хто продовжить навчання в Глухівських навчальних закладах, а й тим, хто навчатиметься в інших містах України.

 

Головна

Дата последнего изменения этого узла 20.05.2018