Пенсійний звітує

17.09.18

Головна

 

 

Пенсійний звітує

 

Відповідно до плану роботи Глухівської районної ради на апаратній нараді начальник  Глухівського об’єднаного управління ПФУ Сумської області  Бурлака О. Г. надала змістовну інформацію щодо пенсійного забезпечення жителів Глухівського району.

 

 

А саме: Глухівське об’єднане управління ПФУ Сумської області обслуговує 27 543 тис. пенсіонерів. 11763 по Кролевецькому району, 8288 по м. Глухову та  понад 7 тис. (7038) пенсіонерів Глухівського району, у т. ч. 1611 пенсіонерів проживають на території Березівської сільської ради, 1224 – Шалигінської селищної ради. Чисельність пенсіонерів має тенденцію до зменшення, зокрема за рік по Глухівському району на 242 особи менше.

Середній розмір призначених місячних пенсій з цільовою грошовою допомогою з урахуванням індексації зріс на 149,47 грн. і становить 1634,07 грн.

З початку року оформлено 169 нових пенсійних справ (на 3 пенсійні справ більше, ніж станом на 1 вересня 2016 року). Знято з обліку у зв‘язку зі смертю - 264 пенсійних справ, переміною місця проживання – 52. За результатами розгляду поданих заяв про призначення пенсій прийнято 13 рішень про відмову у призначенні пенсії з різних причин, найбільша частина з яких обумовлена відсутністю у заявників необхідного страхового чи спеціального стажу. ( 7- по інвалідності, 3- за віком, 1- вислуга років, 2- за віком на пільгових умовах, список №1,№2). В 2016 році – 25, в 2015 – 32.

Згідно із заявами пенсіонерів проведено 198 перерахунків пенсій за додатково наданими документами про стаж та заробіток, здійснено 77 продовження виплати пенсій (по інвалідності та на випадок втрати годувальника).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.08.2005 року № 713 "Про внесення змін до пункту 7 Порядку призначення і виплати пенсій за вислугу років працівникам льотно – випробного складу цивільної авіації" з 01.03.2017 перерахували пенсію за однією пенсійною справою, розмір підвищення склав 391,54 грн.

В травні 2017 року відповідно до закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” 6677 пенсіонерам було проведено масовий перерахунок пенсії. Розмір пенсії збільшився в середньому на 62,72 грн.

З початку року опрацьовано 26 виконавчих листів, які надіслані Глухівським відділенням державної виконавчої служби, щодо утримання з пенсій.

Суми пенсій, розміри яких перевищують три розміри мінімальної заробітної плати оподатковано податком на доходи фізичних осіб та військовим збором у одного  пенсіонера.

На виконання Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” від 02.03.2015 № 213 та на виконання Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 24.12.2015 № 911-VIII припинено виплату 3 пенсій, призначених за різними законодавчими актами пенсіонерам, які продовжують працювати на посадах, що дають право на призначення спеціальних пенсій (держслужбовцями, журналістами, суддями, прокурорами та за іншими спеціальними законами). Обмежено виплату до 85% призначеного розміру пенсії 43 пенсіонерам.

З початку 2017 р. надійшло та опрацьовано спеціалістами 16 довідок про зарахування, вибуття, прибуття підопічних Будищанського психоневрологічного інтернату та Шалигинської школи-інтернату.

В управлінні проводиться звірка баз даних одержувачів пенсій з базою даних Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування щодо виявлення працюючих пенсіонерів. З початку року виявлено 13 випадків надмірно виплачених сум пенсій, повернення якої проводиться у визначеному законодавством порядку. Пенсіонер може погасити заборгованість в повному обсязі, або шляхом утримання 20% щомісяця.

З метою заощадження коштів Пенсійного фонду проводиться роз’яснювальна робота серед населення для залучення пенсіонерів до отримання пенсій у банківських установах.

У рамках реалізації положень Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 440, якою затверджено Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, до управління державної виконавчої служби головного управління юстиції в Сумській області надано 13 довідок про здійснення нарахувань за виконавчими документи про стягнення коштів або рішеннями суду, що набрали законної сили.

По Кролевецькому району 195 осіб звернулися за переведенням пенсійних  справ по місцю тимчасового проживання так звані внутрішньо переміщені особи, по Глухову та Глухівському району 395 осіб станом на 01.09.2017.  

З липня 2016 року всі територіальні управління Сумської області працюють з використанням нової програми ППВП ІКІС ПФУ. Головним управлінням проводиться моніторинг тестування програмного забезпечення та обробки запитів, створених на районному рівні з використанням підсистеми “Технічна підтримка ІКІС ПФУ”. Пенсійні справи опрацьовуються за двома програмними комплексами — нової підсистеми ПВП ІКІС ПФУ та АСОПД/КОМТЕХ.

Після проведення оптимізації управління в червні 2017 року чисельність спеціалістів відділів обслуговування громадян залишилась сталою. Скорочення відбулось за рахунок керівного складу.

Найбільшу питому вагу від загальної кількості наданих послуг складають: консультації та роз'яснення, видача довідок, прийом заяв для призначення, перерахунку та ін.

 Протягом звітного періоду до управління надійшло 14 письмових звернень. Всі звернення розглянуті вчасно, згідно Закону України “Про звернення громадян”. При цьому 10  звернень надійшло безпосередньо від заявників, 2 - від Глухівської районної державної ради; 2 – з Сумського обласного контактного центру.  На всі звернення громадянам надані роз’яснення.

Найбільша питома вага порушених питань  пов’язана з призначенням  та перерахунком пенсій.

Протягом   2017 року повторні звернення до управління не надходили.

Випадки неякісного розгляду звернень та порушення етики службової поведінки відсутні.

На сьогодні кожен громадянин може самостійно перевірити правильність нарахування та своєчасність сплати єдиного соціального внеску своїм роботодавцем, одержати інформацію про нараховану заробітну плату з Реєстру застрахованих осіб. За такою інформацією громадянин може звернутися до відділу обслуговування громадян у будь - якому територіальному управлінні Пенсійного фонду, надавши паспорт та ідентифікаційний код. В нашому управлінні такий відділ знаходиться в приміщенні по вулиці Києво-Московська, буд.8, кабінет 1. 

Крім того, перевірити правильність нарахування та своєчасність сплати внесків за вас роботодавцем можливо з особистого комп'ютера, зареєструвавшись  на Веб-порталі Пенсійного фонду. За допомогою електронного ключа або звернутися  до управління, маючи при собі ідентифікаційний код і паспорт та оформити на місці відповідну заяву. Уся процедура займе лише декілька хвилин, а дома відкриєте особистий електронний кабінет. Допомогу надасть наш спеціаліст, якщо будуть питання.

Тепер, що стосується страхового стажу. Для зарахування до страхового стажу повного місяця роботи необхідна сплата єдиного соціального внеску в розмірі, не менше, ніж мінімальний страховий внесок.

Мінімальний страховий внесок – це сума коштів, що визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного соціального внеску, встановлених законом, на місяць, за який нараховується заробітна плата. Сьогодні він складає 704,00 грн. (3200*22%)

Розмір пенсії в солідарній системі залежить від страхового стажу особи та заробітної плати (доходу), яку вона одержувала протягом трудової діяльності і з якої було сплачено внески до Пенсійного фонду України.

Хочу наголосити, що сьогодні діє система пенсійного страхування, а не пенсійного забезпечення, кожна особа повинна сама подбати про своє майбутнє.

Статтею 28 Закону 1058 передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків – 35, у жінок – 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 %.

За наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж говорилося вище, пенсія за віком установлюється в розмірі, пропорційному до наявного стажу виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

          В будь-якому разі, особа має право  на пенсію за віком лише за наявності страхового стажу не менше,  ніж 15 років. Особі, яка досягла пенсійного віку, але легально не працювала, або з інших причин не має 15 років страхового стажу, в призначені пенсії буде відмовлено.

Головна

Дата последнего изменения этого узла 20.05.2018