Автопробіг пам’яті

17.09.18

Головна

 

 

Автопробіг пам’яті

 

19 вересня 2017 року  за ініціативи голови Глухівської районної ради Ткаченка О.О. та підтримки голови РДА Сокол В.М.,а також  голови Глухівської районної організації товариства сприяння Оборони України Горбачова О.О., пошукової  групи «Обеліск» (кер. Коваленко Ю.О.) та ініціативної групи громадської організації «Моноліт» (Щербань О.І.), проведено автопробіг пам’яті  присвячений 76-й річниці Чернівського бою.

Щоосені, радіючи щедрому врожаю, ми поринаємо думками в ті часи, коли земля була багряного кольору від пролитої крові, а пейзажі сірими від розрухи, згадуємо героїчне та трагічне минуле, вересень 1941 року, коли 21-24 вересня за 20 кілометрів від міста  Глухова на полях під селом Чернєве у смертельній сутичці зійшлись частини німецької  17-ї танкової дивізії 2-ї танкової групи генерал-полковника Г. Гудеріана з розрізненими частинами 2-ї гвардійської стрілецької дивізії.

Чотири дні виснажливого бою, без належного технічного забезпечення, бою такого разючого, а в той же час визначного, для деблокування оточених у «Київському котлі» військ Південно-Західного фронту роблять цю подію – однією з найстрашніших битв у літописі Другої Світової Війни.

 

 

В цьому році  в  автопробізі  пам’яті Чернівського бою  прийняли участь: Глухівська районна рада, Глухівська РДА, відділ освіти Глухівської РДА Баницький НВ, відділ освіти Глухівської міської ради, Глухівський агроінститут СНАУ, ППК ГНПУ, ТСО, Шалигінська селищна рада, заповідник «Глухів», ГО «Обеліск», ІГ «Моноліт», ВП клуб «Мужність», ветеранські організації району та міста, ГО Спілка воїнів АТО та ГО «Град», ЗМІ, духовенство та інші.

 

 

Оцінюючи уроки історії, ми щораз переконуємося в тому, що багато поколінь українців поклали своє життя на вівтар української державності. Ми наповнені духом своїх волелюбних предків, багатою історією. І якщо хочемо осягнути минуле України, то маємо багато вчитися, знати, пам’ятати. Дякуємо учасникам автопробігу за активну участь та бажаємо миру  в Україні.

 

Головна

Дата последнего изменения этого узла 20.05.2018