02.07.20

Головна

 

СПРАВЕДЛИВІСТЬ ЧЕРЕЗ П’ЯТЬ РОКІВ

Саме стільки років необхідно було пройти Олексію Ткаченку по вищим судовим інстанціям України, щоб захистити порушені Президентом України гарантовані конституційні права людини і громадянина.

Фабула справи дуже проста, але за юридичним визначенням, трактовкою і тлумаченням, судовою тяганиною і процесуальним документом стояла жива людина та її родина. Судові рішення не можуть передати п’яти років явного пресингу (були погрози життю і здоров’ю) і опосередковано, коли «люстрацією» громадянина фактично без вини поставлено поза законом.

Після позачергових виборів Президента України, у травні 2014 року, Олексій Ткаченко у відповідності до вимог Закону України «Про місцеві державні адміністрації» заявив про складання своїх повноважень голови Глухівської районної державної адміністрації, а Кабінет Міністрів України своїм поданням на ім’я новообраного Президента України Порошенка П.О. порушив питання про припинення повноважень голів місцевих державних адміністрацій у т.ч. у зв’язку з закінченням строку повноважень.

Але, Президентом України було прийнято рішення, всупереч Конституції України та законів, штучно затягнути звільнення голів місцевих органів влади для вибіркового застосування Закону України «Про очищення влади». Іншими словами, Президентом України видано розпорядження про звільнення Олексія Ткаченка, застосувавши Закон України «Про очищення влади» через 4 місяця після його добровільної заяви про складання своїх повноважень.

У листопаді 2014 року Ткаченком О.О. було подано подано позов до Вищого адміністративного суду України, до Президента України та Міністерства юстиції України з вимогою зміни підстав звільнення та вилучення відомостей Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади».

Вищим адміністративним судом України справу було зупинено на 4 роки і після неодноразових скарг та попереджень щодо можливого звернення до Європейського суду з прав людини, за затягування справи, справу було поновлено та направлено на розгляд до Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, який 12.09.2019 у задоволенні позову Ткаченку О.О. відмовив.

Вищою судовою інстанцією, яка б могла переглянути вищезазначене рішення була Велика Палата Верховного Суду, до якої Олексій Ткаченко і звернувся з апеляційною скаргою.

          20 травня 2020 року Велика Палата Верховного Суду, у складі 19 суддів, ухвалила постанову від 20.05.2020 за № 800/560/14 за розглядом апеляційної скарги Ткаченка О.О. на рішення Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12.09.2019 у справі № 800/560/14, якою позов Ткаченка О.О. було задоволено в повному обсязі.

Головна | Новая страница 125 | Справедливість через 5 років

Дата последнего изменения этого узла 02.07.2020