31.01.20

Головна

 

ПРАЦІВНИКИ КУЛЬТУРИ ПРОАНАЛІЗУВАЛИ ТВОРЧІ ДОСЯГНЕННЯ ЗА 2019 РІК

Голова районної ради Олексій Ткаченко та тимчасово виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації взяли участь у підсумковій нараді з працівниками культури Глухівщини.

 

 

Про підсумки роботи закладів культури району за 2019 рік та завдання на 2020 рік учасників наради проінформувала начальник відділу культури, молоді і спорту районної державної адміністрації Ольга ГОРБАЧОВА, яка зазначила, що діяльність у підвідомчих установах у звітному році проводилась відповідно до перспективного плану роботи відділу, зокрема робота спрямовувалась на удосконалення діючої мережі закладів культури, зміцнення їхньої матеріально–технічної бази, популяризацію і примноження культурних надбань, задоволення культурних та духовних потреб населення й організацію його дозвілля, підтримку талановитої молоді, розширення культурно–мистецьких зв’язків.

Мережа закладів культури у 2019 році не змінилась (48 закладів): КЗ «Районний будинок культури» Глухівської районної ради, КЗ «Глухівська центральна районна бібліотека» Глухівської районної ради, міський будинок культури, 15 сільських будинків культури, 4 сільських клуби, 5 об’єктів дозвіллєвої роботи, 1 селищна бібліотека, 19 сільських бібліотек, народний музей історії с. Уланове.

Фінансування галузі у 2019 році: всього – 9008232 гривень, з них 3906744 гривень з районного бюджету, 5101488 гривень з селищного та сільських бюджетів.

Три заклади надавали платні послуги. Всього зароблено коштів 86,7 тисяч гривень.
В клубних закладах функціонують 113 клубних формувань, в них учасників – 831.У 2019 році охоплено обслуговуванням клубними закладами 72269 осіб.

У 2019 році клубними закладами проведено більше 3000 культурно–масових заходів (культурно–освітніх, розважальних, вистав, концертів, виставок, конкурсів, екскурсій, турнірів, дискотек).
Значну увагу було приділено збереженню нематеріальної культурної спадщини. Інформацію про елементи нематеріальної культурної спадщини в селах Глухівщини збирали методисти РБК разом з фахівцями Сумського обласного науково – методичного центру.

Протягом 2019 року аматорські колективи та учасники клубних формувань презентували свої творчі надбання за межами Глухівщини на 12 всеукраїнських, обласних та районних заходах.

Основні завдання на 2020 рік: забезпечення всіх закладів культури комп’ютерним обладнанням з підключенням до мережі Інтернет; проведення традиційних заходів клубними закладами, започаткування інноваційних заходів, цікавих для населення; святкування 75-ї річниці перемоги у Другій Світовій війні; проведення заходів з національно-патріотичного виховання молоді; видавництво книги місцевих поетів, буклета з традиційними народними стравами нашої місцевості.

На сьогодні зрозумілим є те, що потрібно постійно рухатись вперед, шукати сучасні форми роботи, модернізувати заклади, вчитись креативно мислити, розвиватись і вдосконалюватись, відповідно до вимог часу, щоб бути потрібними і цікавими для людей, заради яких ми і працюємо.

Головна

Дата последнего изменения этого узла 31.01.2020