09.01.20

Головна

 

 ОБГОВОРИЛИ ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН ФОРМУВАННЯ ОТГ НА ГЛУХІВЩИНІ

На нараді в райдержадміністрації за участю депутатів Сумської обласної та Глухівської районної ради, сільських та селищних голів, громадських активістів оговорили пропозиції щодо проєкту моделі територіального устрою Глухівського району (базового рівня).

Міністерством розвитку громад і територій було розглянуто Перспективний план Сумської області та висловлено ряд зауважень щодо представленої моделі. 26 грудня 2019 року в обласній державній адміністрації відбулась нарада, де було дано доручення обговорити Перспективні плани районів в широкому колі.

 

 

Активну участь в дискусії взяли депутати, громадські активісти, а також сільські та селищні голови, які висловлювали пропозиції своїх територіальних громад.
Гостро дискутували навколо питань створення Есманьської та Баницької об’єднаних територіальних громад або ж об’єднання навколо міста Глухів. Пропозиції за результатами обговорення направлені до обласної державної адміністрації.

 

 

Нагадаємо, Уряд України працює над тим, щоб у наступному році завершити реформу системи місцевого самоврядування, провести місцеві вибори на новій територіальній основі та створити в громадах спроможну мережу закладів для надання доступних і якісних публічних послуг. На цьому наголошують керівники Міністерства розвитку громад та територій України.

 

 

Серед завдань, визначених Урядом для завершення реформи, — формування перспективних планів областей, які покриватимуть 100% їх території. За словами заступника міністра розвитку громад та територій В’ячеслава НЕГОДИ, перспективні плани стануть основою для створення спроможних громад із оптимальними мережами публічних послуг та сервісів. Він нагадав про обов’язкові критерії спроможності громад, визначених Методикою, які необхідно врахувати у ході формування перспективних планів:
 

нерозривність та географічна цілісність території громади;
на території громади має проживати не менш як 250 дітей шкільного і 100 дітей дошкільного віку;
 

на території громади розташований загальноосвітній навчальний заклад I-III ступеня, проектною потужністю не менш як 250 учнів.
 

За попереднім планом Уряду, місцеві вибори у 2020 році мають поставити крапку у реформуванні місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Головна

Дата последнего изменения этого узла 09.01.2020