25.06.20

Головна

 

Межові спори між сусідами

Межові спори – найпоширеніша проблема для сусідів і часто суперечки між сусідами виникають саме через відсутність у них належно оформлених документів на землю.

Власники та землекористувачі сусідніх земельних ділянок:

1. мають право вимагати від сусідів дотримання правил розташуваня споруд при будівництві житлових будинків, господарських споруд, заборів тощо;

2. не мають права знищувати межові знаки;

3. зобов’язані дотримуватись санітарних норм, уникати небажаного сусідам задимлення, затемнення, гучного шуму, уникати поширенню на суміжні земельні ділянки неприємних запахів, нечистот, утворення смітників.

4. повинні сприяти своєму сусідові у встановленні чітких меж, а також відновленню межових знаків, коли вони зникли, перемістились або стали невиразними.

Межі земельної ділянки визначають відповідно до земельно-кадастрової документації.

Власники земельних ділянок не мають права самостійно визначати межі земельної ділянки.

Якщо предметом спору є межі земельної ділянки, необхідно здійснити їх відновлення. Для цього необхідно залучити землевпорядну організацію, яка має у штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників.

Закріплення меж ділянки межовими знаками мусить відбуватися в присутності власників (користувачів) цієї та суміжних ділянок або уповноважених ними осіб.

Якщо конфлікт не вирішено, а правопорушення триває, потрібно звернутись з письмовою заявою до сільської (селищної, міської) ради, отримати їхні висновки щодо порушення права.

Однак рішення органу місцевого самоврядування не є остаточним, не має механізму його примусового виконання, а тому відновлення порушених прав може затягнутись.

А тому якщо розгляд земельного спору відповідним органом місцевого самоврядування не приніс позитивного результату, особа має право звернутися до суду.

В суді можна вирішувати суперечки і без попереднього їх розгляду в позасудовому порядку.

У позові можна вимагати усунення перешкод користуванні земельною ділянкою.

В разі отримання позитивного рішення суду щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою якщо сусіди надалі не бажають уступати, таке рішення буде виконуватись у примусовому порядку.
Варто пам’ятати, що вирішення будь-якого межового спору повинно базуватися на детальному вивченні документів, що посвідчують права на землю. Не слід керуватися емоціями та вдаватися до силового тиску – такими діями можна значно ускладнити ситуацію, створити підстави для втручання правоохоронних органів.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
Глухівське бюро правової допомоги –
41400, м. Глухів, вул. Шевченко, 4. тел. (05444) 7-07-20, (05444) 7-07-12
Кролевецьке бюро правової допомоги –
41300, м. Кролевець, вул. Грушевського, 19. тел. (05453) 9-52-47
Середино-Будське бюро правової допомоги –
41000, м. Середина-Буда, вул. Троїцька, 2. тел. (05451) 7-10-62
Ямпільське бюро правової допомоги –
41200, смт Ямпіль, бульвар Ювілейний, 1. тел. (05456) 2-20-50
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців

Головна

Дата последнего изменения этого узла 25.06.2020