15.06.20

Головна

 

Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради проєкт закону з новим

адміністративно-територіальним устроєм України

12 червня на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів погодив проект постанови Верховної Ради України про утворення та ліквідацію районів, згідно з якою в Україні будуть ліквідовані існуючі 490 районів та створено 129 нових.

Зокрема в Сумській області буде утворено:

Конотопський район

Охтирський район

Роменський район

Сумський район та

Шосткинський район (з адміністративним центром у місті Шостка) у складі території Березівської сільської, Глухівської міської, Дружбівської міської, Есманьської селищної, Зноб-Новгородської селищної, Свеської селищної, Середино-Будської міської, Шалигинської селищної, Шосткинської міської, Ямпільської селищної територіальних громад.

За словами заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди районі ради будуть, доки це записано у Конституції. Майже всі повноваження перейдуть  до громад, але є такі повноваження, які громадам самим буде важко виконувати, і їх поки можна залишити за райрадами. Це і спеціальна загальна середня освіта (заклади загальної середньої освіти для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку), і підтримка закладів охорони здоров’я вторинного рівня, і соціальний захист, і планування території тощо. А от звідки буде фінансуватися районні ради – чи з частини податків, чи за рахунок окремої субвенції, чи ще якось – питання поки відкрите.

Головна

Дата последнего изменения этого узла 15.06.2020