28.02.20

Головна

 

Невмируще слово Кобзаря

         Кожен великий народ має свої знакові постаті. Такою постаттю для нас, українців, є Тарас Григорович Шевченко.  Його ім’я золотими літерами вписано в історію української та світової літератури.

Шевченко  залишив нам свої неоціненні духовні надбання – твори і світлу  добру пам'ять   про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав  сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Шевченко був і залишається справжнім митцем, людиною незвичайної долі і надзвичайного таланту, що здобула світову славу. А його поетичне слово – це вогник, схожий на полум’я свічки,що запалює душу людини. Це справжня енциклопедія історії українського народу,  яка доносить  велич та героїзм козацької доби того часу, відроджує у наших душах повагу до героїчних предків, народжує  у серцях найкращі почуття - патріотизм  та національну гідність.

Пам'ять про геніального поета, художника, критика ніколи не вмре в людських  серцях. Його твори житимуть вічно. Вони вічно хвилюватимуть людську душу.                 

На Глухівщині пам’ятають та вшановують Великого Кобзаря.  Доброю традицією стало проведення районного відбіркового конкурсу читців, присвяченого пам’яті Т.Г.Шевченка.                                         

         Цього року конкурс шанувальників Кобзаревого слова  став справжнім поетичним святом, яке відбулося уприміщенні комунального закладу «Районний будинок культури» Глухівської районної ради, дезібралися палкі прихильники творчості Шевченка, яка і сьогодні залишається актуальною, адже закликає до братства, єдності всього українського народу.

  У конкурсі  взяли участь 24 читці-аматори з 16 сільських та селищних рад Глухівського району та комунального закладу «Районний будинок культури» Глухівської районної ради.

Всі конкурсанти – представники гуртків театрального жанру. Вони прибули, щоб вшанувати  улюбленого поета, доторкнутися серцем до Кобзаревого слова, яке зцілює і єднає душі.

         Майже всі учасники представляли на розсуд журі два твори: один – твір або уривок з твору Т.Шевченка, другий – твір  української поетеси  Ліни Костенко, яка у цьому році відзначає свій 90-річний ювілей.

З вітальним словом до учасників та глядачів звернулася  заступник голови Глухівської районної ради Галина Стороженко.

         Конкурсні виступи всіх учасників були цікавими. Кожен  намагався розкрити глибину і художню палітру Шевченкового слова, передати думки й почуття, які допомогли розкрити авторську і власну позиції.

За підсумками  переможцями районного відбіркового конкурсу читців стали:

Віковакатегорія  до 18 років

І місце – Волончук Юлія (Студеноцький СБК)

                 Бреус Євгенія (Перемозький СБК)

ІІ місце – Волончук Олександра (Студеноцький СБК),

                 Кириленко Світлана (Пустогородський СБК)

ІІІ місце – Журомська Анна (Суходільський СБК),

                 Білик Софія (Некрасівський СБК),

                 Генова Ксенія (Перемозький СБК), 

                 Муха Катерина (Полошківський СБК)

Вікова категорія від 18 до 35 років

І місце – Гордійчук Тетяна (Есманьський МБК),

Пилипенко Ірина, Ворона Поліна, Дюбченко Марія (учасники народного аматорського молодіжного театру «Пілігрим» КЗРБК Глухівської районної ради)

Всі  учасники конкурсу отримали грамоти за участь, а  переможці отримали подарунки та грамоти за зайняті відповідні місця. Нагородження провів завідувач сектору культури, молоді і спорту Глухівської РДА Андрій Дарченко..

         Переможці районного відбіркового конкурсу читців матимуть можливість представити Глухівський район  у обласному відбірковому конкурсі читців, що відбудеться  в м. Суми.

         Конкурс ще раз довів, що творчість Т.Шевченка безсмертна і ми виконуємо Заповіт Великого Кобзаря.

Головна

Дата последнего изменения этого узла 28.02.2020