27.01.20

Головна

 

  Легальна заробітна плата – гарантований соціальний захист!

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, суб’єктів господарювання та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення. Те, що відносини між роботодавцем та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства, а виплата заробітної плати здійснюється «у конвертах», або у розмірах менших за мінімальну заробітну плату, - не є секретом для більшості громадян.

Через нелегальну зайнятість соціально незахищеними залишаються, в першу чергу, наймані працівники. Ненормований робочий день, відсутність оплати лікарняного та відпустки, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці та несплата внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування – це неповний перелік порушень вимог чинного законодавства роботодавцями, які нехтують своїми обов’язками щодо офіційного оформлення своїх працівників. Перебування працівника в такому статусі негативно впливає на рівень його пенсійного забезпечення в майбутньому та соціальні гарантії сьогодні. І як, наслідок, звертаючись за призначенням пенсії, людина виявляє, що вона не має права на пенсійне забезпечення – у неї просто не вистачає стажу! З 1 січня 2018 року мінімальний страховий стаж для призначення пенсії за віком у 60 років складає 25 років, з поступовим збільшенням до 35 років у 2028 році. Отже, з 1 січня 2020 року страховий стаж має складати 27 років. При цьому, особам, які мають 40 і більше календарних років страхового стажу, починаючі з 1 січня 2028 року, пенсія за віком призначатиметься незалежно від віку.

Упродовж  2019 року Глухівським відділом обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області призначено 503 нові пенсії, при цьому, 130 громадянам було відмовлено в призначенні пенсії за віком саме за  відсутності 26 років страхового стажу.

З огляду на це, звертаємо увагу кожної особи працездатного віку на відповідальне ставлення до формування свого страхового стажу та особисту зацікавленість у власному матеріальному забезпеченні після виходу на пенсію.

Однією з найпоширеніших причин недостатності страхового стажу при виході на пенсію є нелегальні трудові відносини та отримання зарплати в «конверті» без сплати податків, та небажання бути учасником загальнообов’язкового державного пенсійного страхування в певних періодах трудової діяльності.

Практика свідчить, що нажаль, ще багато працівників радіють грошам, отриманими за «темними» відомостями, і не замислюються,що їх чекає в майбутньому.

Від власної байдужості та мовчазної бездіяльності такі особи багато втрачають: трудову пенсію, виплати за щорічні та додаткові відпустки, допомогу з тимчасової втрати працездатності у випадку хвороби, індексації заробітної плати та інші соціальні виплати.

Чи можна цьому зарадити? Так, можна. Найманому працівнику необхідно зайняти чітку позицію, наполягати на виплати зарплати з дотриманням вимог чинного законодавства, а про факти виплати зарплати «в конверті» повідомляти органи виконавчої влади, правоохоронні та контролюючі органи.

Для повідомлення про порушення трудових та соціальних прав найманих працівників роботодавцями, та з метою вжиття заходів до поновлення порушених прав, в Глухівському відділі обслуговування громадян (сервісний центр) головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області працює «ТЕЛЕФОН ДОВІРИ»  05444 31327.

Шановні громадяни та роботодавці, Подбайте вже тепер про гідну старість!

 

Сьогодні всім потрібно пам’ятати,

щоб завтра не було у Вас біди.

Як будете легально працювати,

То і захищеними будете завжди!

Бо соціальний захист гарантують

Лише легальна праця та зарплата.

Не вірте тим, хто зараз пропонує

Вам у «конверті» чергову доплату!

Подбайте вже тепер про гідну старість,

Й себе не дозволяйте ошукати.

Адже то просто тимчасова радість

Високі, але «тіньові» зарплати!

Ми сподіваємось, що позиція роботодавців буде більш свідомою по відношенню до своїх найманих працівників.  Забезпечимо разом своє майбутнє!

Головна

Дата последнего изменения этого узла 27.01.2020