16.03.20

Головна

 

Виставка вишивок в бібліотеці

 

Якщо людина хоче вишивати,
Знайдеться в неї голка, нитка, час...
Зуміє всі відтінки підібрати,
Й шедеври вийдуть з-під руки не раз.

Якщо людина хоче вишивати... їй вдасться все.

 

11 березня читальна зала Глухівської районної бібліотеки наповнилася і духовним, і сонячним світлом. Саме цього дня тут відкрилася виставка робіт, вишитих бісером «Рукотворне різнобарв’я». Автор - глухівська майстриня Лариса Шакотько.

Родом вона із села Слоут, там, навчаючись у школі, прагнула бути першою в усьому – навчанні, спорті, художній самодіяльності. Успішно закінчивши десятирічку, поступила на навчання до Сумського педагогічного інституту ім. А. Макаренка на факультет математики та інформатики.

Потім життєві обставини змусили закінчити Українську академію банківської справи, ще і на юриста вивчитися. Здавалося – в душі не лірик, а математик. Та знову новий поворот в житті - хвороба, яка відізвалась сумним відлунням ще зі шкільних років, операція на руці. Порадили вишити три ікони – це і зціленню допоможе, і задоволення принесе. Так і сталося. Вона не тільки вишила бісером три ікони, а й захопилася цим видом мистецтва.

Це було весною минулого року, а зараз Лариса Олександрівна має в своєму доробку більше 50 робіт. Їй вже пропонували відкрити виставку в Сумах. Але спочатку побачити картини і помилуватися ними мають глухівчани. І ми дуже їй вдячні за представлену красу в бібліотеці. Виставка діятиме до 20 квітня.

Зараз розпочався Великий піст перед світлим святом Великодня. Тому, значимо, що центральною експозицією виставки є ікони. Вишити ікону – не завжди легко, не кожному вона дається. Їх може вишивати лише людина з доброю душе і відкритим серцем. А з огляду на кількість ікон, котрі представлені в бібліотеці – у Лариси Шакотько широка душа.

 

То ж спішіть до читальної зали отримати і насолоду від побаченого і, навіть, перед іконами помолитися. Бо це не просто картини. Вони освячені як в церкві, так і в день відкриття виставки їх освятив отець Даниїл з Миколаївської церкви. Таку атмосферу в бібліотеці ми відчуваємо вперше.

Після ікон можна все вишивати. Мисткиня вже вишила і дівчат - українок, і рушники, і серветки, і пасхальні композиції. Кожне вишите полотно несе в собі індивідуальність і тепло, відбиваючи внутрішній світ майстрині. В планах – ще створення вишитих орнаментів на блузках і сукнях.

На відкриття виставки прийшли рідні, друзі, шанувальники вишивок. Ними було сказано багато гарних слів, особливо всіх розчулила розповідь матері майстрині. В її словах відчувалися і гордість за доньку, і радість, і хвилювання.

Перший поціновувач витворів Лариси Шакотько, це, звичайно – її чоловік, а ще він – її помічник – бо ж і рамки потрібно зібрати, і гачечки туди прикріпити; її охоронець – треба ж комусь пожаліти її очі, і руки, вчасно відірвати дружину від шиття, а то б і цілу ніч просиділа за шитвом. Тепер Лариса Олександрівна час вимірює кількістю вишитих стібків, не хоче втрачати ні хвилини. Та й у кожній роботі майстрині відчувається її ніжна й неспокійна душа. Вишивки її - це дуже красиво, складно, технічно вишукано.

Цього дня майстриня вчила бажаючих майстерності вишивки бісером. Ох, не легко це!..

Побажаємо Ларисі Олександрівні, творцю прекрасного, здійснення мрій! Нехай її життя, як яскравий бісер, складається зі світлих кольорів радості, незабутніх подій, а кожен новий день дарує успіх і чудовий настрій! Творчого натхнення, здоров’я, любові.

Головна

Дата последнего изменения этого узла 16.03.2020